سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 3 بهمن 1398  ::  16:35   

بررسی تنش و ناآرامی بر ثبات خاورمیانه در دیدار نچیروان بارزانی و وزیر خارجه عمان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان در سومین روز اجلاس جهانی داووس در مورد تاثیر تنش و ناآرامی های اخیر بر منطقه خاورمیانه، با وزیر خارجه عمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان امروز پنج شنبه 3 بهمن / 23 ژانویه و در سومین روز از اجلاس جهانی داووس در کشور سوئیس با یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان دیدار و گفتگو کرد.

سایت رسمی ریاست اقلیم کردستان در مورد این دیدار اعلام کرد که دو طرف به بررسی روابط دو جانبه در زمینه های مختلف پرداخته و بر گسترش و تحکیم این روابط تاکید کرده اند.

بارزانی و بن علوی همچنین تاثیر تنش و ناآرامی های اخیر را بر امنیت و ثبات منطقه و به ویژه وضعیت عراق بررسی کرده و در مورد تلاش های در جریان برای تنش زدایی، رفع اختلافات، عادی سازی شرایط، همچنین تهدیدات تروریستی و نقش میانجی گرانه عمان در تنش و منازعات منطقه، گفتگو کردند.

روابط میان دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان و گفتگوهای انجام شده برای رفع و حل اختلافات فیمابین و روابط کشورهای منطقه با دیگر کشورهای جهان، از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار عنوان شده است.

بارزانی ضمن تسلیت درگذشت سلطان قابوس بن سعید و تبریک به مناسبت آغاز سلطنت هیثم بن طارق آل سعید سلطان جدید عمان، خواستار افزایش هرچه بیشتر روابط این کشور با اقلیم کردستان شد.

رئیس اقلیم کردستان قرار است که امروز طی ارائه سخنرانی در پانل "خاورمیانه بی ثبات"، به تشریح وضعیت عراق و مواضع اقلیم در مورد تحولات اخیر بپردازد.

وی طی روزهای گذشته نیز دیدارهای دیگری را با نخست وزیر هلند، نماینده سازمان ملل در عراق، رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه عربستان سعودی، نخست وزیر اردن، رئیس سازمان اقتصادی جایکا، وزیر امور خارجه سوئد، روسای جمهور افغانستان، آذربایجان، ارمنستان، وزیر خارجه و وزیر امور خارجه سوئد انجام داده  است.