سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 3 بهمن 1398  ::  16:54   

چراغ سبز دمیرتاش به داوود اوغلو و باباجان:

درهای HDP به روی همکاری دموکراتیک و اصولی بسته نیست

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با اشاره به تاسیس حزب جدید توسط احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه و تلاش های علی باباجان وزیر امور خارجه سابق ترکیه در راستای تاسیس حزب سیاسی جدید در ترکیه عنوان کرد: درهای HDP به روی همکاری دموکراتیک و اصولی بسته نیست.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پاسخ به سوالات خبرگزاری Tükenmez Haber ترکیه از زندان ادیرنه با اشاره به تاسیس حزب جدید توسط احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه و تلاش های علی باباجان وزیر امور خارجه سابق ترکیه در راستای تاسیس حزب سیاسی جدید در ترکیه عنوان کرد: «این که احزاب سیاسی جدیدی که تاسیس می شوند در گفته هایشان تا چه اندازه صادق هستند به ما ارتباطی ندارد. ما به برنامه ها و به چیزهایی که عمل می کنند نگاه خواهیم کرد. اگر بتوانند به روند گذر به دموکراسی کمک کرده و از یک حمایت اجتماعی برخوردار باشند البته که جای خود را در سیاست پیدا خواهند کرد. ما نیز بر این اساس ارزیابی های خودمان را انجام خواهیم داد. در حال حاضر تنها نگاه کرده و روند را دنبال می کنیم. ما سیاست خود را بر اساس تحولاتی که احتمال وقوع آن وجود دارد تعیین خواهیم کرد».

دمیرتاش در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «HDP نیز روند را با تمامی جزئیاتش دنبال می کند. این را که چگونه ارتباطی با احزاب جدید خواهیم داشت، اقدامات عملی آنان تعیین خواهد کرد. ولی یک موضوع کاملا مشخص است و آن این که درهای HDP به روی همکاری دموکراتیک و اصولی بسته نیست. به نظرم اقدام درست نیز همین است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها