سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 3 بهمن 1398  ::  20:42   

مسرور بارزانی: اختلافات سیاسی نباید مانع مشارکت بیشتر کردها در ورزش عراق شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان تاکید کرد که نباید اختلافات سیاسی مانع از تقویت روابط ورزشی اربیل و بغداد  و به ویژه مشارکت کردها در عرصه ورزش عراق شود.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی کردستان 24 گزارش داد که امروز پنج شنبه 3 بهمن / 23 ژانویه، مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیداری را در اربیل مرکز اقلیم، با احمد العبیدی وزیر وزرش و جوانان دولت مرکزی عراق انجام داده است.

بر اساس خبر، وی در این دیدار تاکید کرده که نباید اختلافات و مشکلات سیاسی تبدیل به مانعی در گسترش روابط ورزشی میان اقلیم کردستان و عراق و به ویژه برای مشارکت بیشتر اقلیم در عرصه ورزش و فعالیت های ورزشی عراق، در سطح داخلی و بین المللی شود.

العبیدی نیز بر آمادگی وزارت ورزش و جوانان عراق، برای افزایش همکاری با اقلیم کردستان در زمینه های فعالیت های ورزشی تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان عراق همچنین دیدار دیگری را با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) انجام داده و دو طرف در مورد وضعیت اعتراضات اخیر در عراق و ضرورت اجرای ماطالبات جوانان این کشور و نیز همزیستی مسالمت آمیز میان طیف های مختلف، گفتگو کردند.