سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 3 بهمن 1398  ::  22:15   

ملاقات سرکنسول ایران با استاندار سلیمانیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران با استاندار سلیمانیه دیدار و گفتگو کرد.
 

به گزارش کردپرس، مهدی شوشتری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، بعد از ظهر پنجشنبه سوم بهمن ماه با هوال ابوبکر، استاندار سلیمانیه دیدار کرد. در این ملاقات در خصوص توسعه همکاریهای فی مابین بویژه همکاری های اقتصادی و تجاری بحث و تبادل نظر شد.
شوشتری ضمن تشکر از حضور و سخنرانی استاندار سلیمانیه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اختصاصی اخیر جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه با مشارکت بیش از ۱۱۰ شرکت توانمند ایرانی، برگزاری نمایشگاه های اختصاصی و تخصصی ایران و حضور فعال شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین المللی در سلیمانیه را با هدف معرفی شرکت های توانمند و کالاهای با کیفیت ایرانی به تجار و مردم اقلیم کردستان، از اولویت های مهم کاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه دانست.
 استاندار سلیمانیه نیز ضمن موفق ارزیابی کردن نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه، برگزاری چنین رویدادهای تجاری را گام مهمی در راستای آشنایی تجار و بازرگانان اقلیم کردستان با تولیدات و توانمندی های شرکت های ایرانی و تقویت روابط تجاری فی مابین دانست.
بررسی برخی مشکلات شرکت های ایرانی فعال در پروژه های عمرانی استان سلیمانیه، کاهش مشکلات موجود در مرزهای رسمی و بازارچه های مرزی و همکاری های استانی میان استان سلیمانیه با استان های همجوار ایران، از دیگر محورهای گفتگو در این دیدار بود.