سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 5 بهمن 1398  ::  16:14   

نماینده CHP در پارلمان ترکیه:

تقریباً هیچ کدام از ساختمان های سورجه قابل سکونت نیستند/ در مناطق حادثه دیده به چادر، پتو و وسایل گرمایشی احتیاج است

سرویس ترکیه - سزگین تانری کولو، نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در پارلمان ترکیه پس از دیدار از الازیغ در اظهاراتی عنوان کرد: تقریباً هیچ کدام از ساختمان های سورجه قابل سکونت نیستند. در مناطق حادثه دیده به چادر، پتو و وسایل گرمایشی احتیاج است.

به گزارش کردپرس، سزگین تانری کولو، نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در پارلمان ترکیه و ولی آق بابا معاون این حزب در صدر هیئتی به الازیغ رفته و به بررسی جزئیات زمین لرزه شب گذشته و مناطق حادثه دیده پرداختند.

به نوشته روزنامه دیوار، سزگین تانری کولو در اظهاراتی با اشاره به مشاهدات صورت گرفته در مناطق حادثه دیده عنوان کرد: «خاک برداری و تلاش برای نجات کسانی که زیر آوارها مانده اند ادامه دارد. با شهردار الازیغ و فرماندارهای شهرهای مختلف دیدار کردیم. اقلام مورد نیاز چادر، پتو و وسایل گرمایشی است».

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در سورجه تقریباً تمامی ساختمان ها یا تخریب شده و یا آسیب جدی دیده اند. در این شرایط امکان بازگشت مردم به خانه هایشان وجود ندارد. کاملا مشخص است که هیچ آمادگی برای زلزله وجود نداشته است. حتی ساختمان های دولتی از جمله فرمانداری، تشکیلات پلیس و ساختمان مسجد جامع که سال گذشته ساخته شده است غیر قابل استفاده اند. کمک های شهردرای های وابسته به CHP در قالب کاروان های مختلف به راه افتاده اند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه