انتشار:  شنبه 5 بهمن 1398  ::  16:53   

در دیدار وزیر دفاع عراق:

تاکید مسرور بارزانی بر ضرورت هماهنگی میان نیروهای عراقی و پیشمرگ اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با وزیر دفاع عراق، بر ضرورت افزایش همکاری و هماهنگی میان نیروهای عراقی و پیشمرگ های اقلیم کردستان برای مقابله با تهدید ترور، تاکید کرد. 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان 24، امروز شنبه 5 بهمن / 25 ژانویه، مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان با نجاح الشمری وزیر دفاع دولت مرکزی عراق که به اربیل سفر کرده است، دیدار کرد.

طبق خبر؛ مسائل امنیتی کشور، محور گفتگوهای انجام شده در این دیدار بوده و دو طرف بر ضرورت افزایش هماهنگی و همکاری میان نیروهای عراقی و پیشمرگ های اقلیم کردستان به ویژه در مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد، تاکید کردند.

مسرور بارزانی تاکید کرد که در حال حاضر تروریست های داعش تبدیل به تهدید جدی در مناطق مختفی از عراق و خطری برای ساکنین این مناطق شده اند و افزایش سطح هماهنگی و همکاری های میان نیروهای عراقی و پیشمرگ و مقابله مشترک این نیروها با خطر و تهدید داعش به ویژه در مناطق مورد مناقشه، بسیار ضروری است.

نجاح الشمری وزیر دفاع عراق نیز ضمن قدردانی از نیروهای پیشمرگ به عنوان بخشی از منظومه نیروهای دفاعی عراق که نقشی اساسی در شکست دادن داعش داشته اند، آمادگی نیروهای تحت امر خود را برای افزایش همکاری و هماهنگی با نیروهای پیشمرگ، اعلام کرد.

الشمری دیدار دیگری را نیز با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) انجام داده و در این دیدار طرفین بر ضرورت توافق ملی در عراق بر سر مسائل مهم و استراتژیک کشور، تاکید کردند.