انتشار:  یک‌شنبه 6 بهمن 1398  ::  09:06   

آلدار خلیل:

اظهارات نیچروان بارزانی مشروعیت بخشی به حملات ترکیه به کردستان سوریه است

سرویس سوریه - آلدار خلیل، عضو هیئت اجرایی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه (TEV-DEM) در اظهاراتی با اشاره به مصاحبه اخیر نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با المانیتور عنوان کرد: اظهارات نیچروان بارزانی مشروعیت بخشی به حملات ترکیه به کردستان سوریه است.

به گزارش کردپرس، آلدار خلیل، عضو هیئت اجرایی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه (TEV-DEM) در اظهاراتی با اشاره به مصاحبه اخیر نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با المانیتور و طرح این مسئله که "مدیریت کردستان سوریه وابسته به کوه قندیل است" عنوان کرد: «از اظهارات رئیس اقلیم کردستان بسیار متأسف شدیم. اظهارات صورت گرفته در واقع مشروعیت بخشیدن به بهانه ترکیه برای حمله به کردستان سوریه است. حملات دولت ترکیه به شمال و شرق سوریه را تمام دولت های جهان محکوم کردند. در چنین شرایطی تمام نیروهای کردستانی باید به مسئولیت های خود عمل کرده و در راستای توقف حملات و اشغال ترکیه تلاش کنند».

به نوشته خبرگزاری هاوانیوز، خلیل در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «جناب بارزانی مدعی می شود مدیریت خودگردان کردستان سوریه به کوه قندیل وابسته است. چنین اظهاراتی نه به مردم منطقه و نه به کردها هیچ خدمتی نخواهد کرد. این نوع اظهارات به تمام زحماتی که برای کردستان کشیده شده است آسیب وارد می کند. این سخنان تمام حملاتی را که دولت ترکیه علیه ما انجام داده است مشروع نشان می دهد. ما از بارزانی انتظار اظهارات کاملا متفاوتی داشتیم. پیام بارزانی مشکلات غیرمنتظره ای را به بار خواهد آورد».

وی خاطرنشان کرد: «این اظهارات یک حقیقت را به ما نشان داد. در چنین شرایطی چرا باید این اظهارات به زبان آورده شود؟ هدف در این سخنان چیست؟ چه کسی به جناب نیچروان بارزانی دستور حرکت می دهد؟ این ها سوالاتی است که بعد از این اظهارات مطرح شده است. ما از جناب بارزانی انتظار داریم تا پیام های سازنده و مثبتی را طرح کند. از یک روند تاریخی عبور می کنیم در چنین روندی اظهاراتی که به مبارزه کردها آسیب وارد کند تهدیدات زیادی به همراه خواهد آورد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها