انتشار:  یک‌شنبه 6 بهمن 1398  ::  11:06   

سفر رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا به سوریه و دیدار با فرماندهان کُرد

سرویس جهان- روزنامه واشنگتن پست از سفر رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا به منطقه تحت کنترل کردها در شرق سوریه و دیدار با فرماندهان کرد و نیز نیروهای آمریکا در این منطقه خبر داد.

 

به گزارش کردپرس، روزنامه واشنگتن پست نوشت: ژنرال کنث مکنزی، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا یا سنتکام، روز گذشته ضمن دیدار با جمعی از نیروهای آمریکا در شرق سوریه از تداوم روند مبارزه با تروریسم با تمرکز بر مقابله با نیروهای داعش در سوریه خبر داد.

وی افزود: نیروهای آمریکا به همراه نیروهای کرد سوریه، هر هفته حدود سه الی 4 عملیات علیه نیروهای داعش انجام می دهند که روند افزایش را در این مورد نشان می دهد.

ژنرال آمریکایی برای توصیف منطقه ای که به آن سفر کرده و قرار است از وضعیت 500 الی 600 نیروی آمریکای در شرق سوریه و مناطق نفت خیز تحت کنترل کردها آکاه شود از واژه « منطقه امنیتی شرق» استفاده کرده است.

این فرمانده ارشد ارتش آمریکا بر تداوم مقابله با داعش در سوریه خبر داد اما درباره این که قرار است تا کی نیروهای آمریکا در سوریه حضور داشته باشند حرفی نزد.

ژنرال مکنزی که با مظلوم کوبانی، فرمانده نیروهای کرد-عرب سوریه نیز دیدار کرده است افزود: صرحتا می گویم من نمی دانم که تا کی اینجا خواهیم بود. من فقط دستور ادامه همکاری با شرکایمان را در این جا دارم.

روزنامه واشنگتن پست و خبرگزاری آسوشیتدپرس که تنها رسانه های بوده اند همراه با فرماندهان آمریکایی وارد شرق سوریه شده اند، به آنها توصیه شده که غیر از محل استقرار نیروهای آمریکا در شرق سوریه، به دیگر تاسیسات آمریکایی که در این منطقه ایجاد شده اند اشاره ای نکنند.

رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در مورد احتمال تلاش روسیه و سوریه برای بازپس گیری مناطق تحت کنترل آمریکا و کردها در شرق سوریه گفت: ما همزمان با پیشبرد تحولات به این سمت در آینده، خود را برای روبه رو شدن با آن آماده می کنیم.

دیگر مقامات آمریکایی همراه مکنزی و خوی وی معتقدند که روسیه و سوریه درگیر جگی خونین در منطقه تحت کنترل اپوزیسیون در ادلب خواهند شد که این مسئله باعث می شود روسیه و سوریه نتوانند به سمت منطقه تحت کنترل کردها و ارتش آمریکا در شرق حرکت کنند و آمریکا می تواند مدت بیشتری در این منطقه بماند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا
# کنث مکنزی