سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 7 بهمن 1398  ::  14:00   

افزایش برخورد میان نیروهای روسی و آمریکایی در شمال سوریه

سرویس جهان- مسکو تایمز و خبرگزاری فرانسه از ادامه برخورد میان نیروهای روسی و آمریکایی و جلوگیری از تحرک آزادانه نیروهای یکدیگر در مناطق نفت خیز تحت کنترل کردها خبر دادند.

 

به گزارش کردپرس، نشریه مسکو تایمز روسیه در گزارشی به نقل از منابع محلی کرد سوریه، از مقابل هم ایستادن نیروهای روسی و آمریکایی در شمال سوریه برای چهارمین بار در طول دو هفته گذشته در شمال سوریه خبر داده است.

شبکه روژاوا تی وی متعلق به کردهای سوریه هم فایلی ویدیویی منتشر کرده است که ظاهرا نشان می دهد دو خودروی زرهی آمریکا مسیر حرکت یک خودروی نظامی را که حامل پرچم روسیه است سد کرده اند. مسکو تایمز در این باره گزارش داد خودروی گشتی روسی که نیروهای آمریکا از ادامه حرکت آن به سمت جاده بین المللی ام 4 جلوگیری کرده بودند به شهر تل تمر بازگشته است.

خبرگزاری فرانسه هم گزارش داد هلیکوپترهای روسی بالای سربازان گشتی آمریکا در شهر تل تمر به پرواز درآمده اند.

این خبرگزاری همچنین از ممانعت نیروهای کردی از ایجاد پایگاه نظامی توسط نیروهای روس در نزدیکی منطقه نفتی رمیلان خبر داده است.

برخی مقامات آمریکایی از جمله نماینده این کشور در ائتلاف مبارزه با داعش و نیز فرمانده ستاد مرکزی نیروهای آمریکا، برخورد میان نیروهای روسی و آمریکایی را در شمال سوریه تایید کرده اند اما تاکید کرده اند به دنبال هماهنگی بیشتر میان نیروها و رفع این مشکلات از کانال های نظامی هستند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#روسیه
#آمریکا