سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 7 بهمن 1398  ::  15:51   

مسرور بارزانی خواستار ادامه حمایت ائتلاف جهانی از نیروهای پیشمرگ شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با هیئتی از پارلمان کشور آلمان، خواستار ادامه حمایت های ائتلاف جهانی ضد داعش از نیروهای پیشمرگ اقلیم شد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان 24، مسرور بارزانی امروز دوشنبه 7 بهمن / 27 ژانویه، با هیئتی از پارلمان کشور آلمان که به اربیل مرکز اقلیم کردستان سفر کرده بودند، دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور صفین دزه یی مسئول نهاد روابط خارجی اقلیم و دلشاد بارزانی نماینده دولت اقلیم در آلمان و باربارا ولف سرکنسول آلمان در اربیل، برگزار شد؛ آخرین تحولات و تنش های روی داده در منطقه و عراق و روابط میان اقلیم و آلمان مورد بررسی قرار گرفت.

نخست وزیر اقلیم کردستان ضمن قدردانی از کمک آلمان به آموزش های نظامی نیروهای پیشمرگ اقلیم، بر ضرورت ادامه حمایت های ائتلاف جهانی ضد داعش، از پیشمرگ ها و نیروهای عراقی برای مقابله با ترور و به ویژه داعش  تاکید کرده و گفت که داعش هنوز خطری جدی علیه برخی مناطق عراق  به شمار می آید.

هیئت آلمانی نیز ضمن اشاره به اهمیت جایگاه اقلیم در ایجاد ثبات در منطقه و عراق، آمادگی آلمان را برای توسعه و گسترش روابط همه جانبه با اقلیم به ویژه در زمینه تجاری و اقتصادی اعلام کردند.

پیشتر و در پی تنش های روی داده میان ایران و آمریکا ائتلاف جهانی ضد داعش فعالیت های خود در عراق و اقلیم را از جمله آموزش های نظامی به نیروهای عراقی و پیشمرگ متوقف ساخت، اما طی روزهای گذشته فرماندهان ائتلاف و پیشمرگ از آغاز دوباره این آموزش ها به نیروهای پیشمرگ اقلیم،  خبر دادند.