سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 7 بهمن 1398  ::  16:40   

نچیروان بارزانی: حضور ائتلاف جهانی در عراق ضروری است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان در دیدار با هیئتی از پارلمان کشور آلمان، بر ضرورت حضور نیروهای ائتلاف جهانی ضد داعش در عراق، تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان امروز دوشنبه 7 بهمن / 27 ژانویه، در اربیل، با هیئتی از پارلمان آلمان دیدار و گفتگو کرد.

بارزانی در این دیدار که با حضور باربارا ولف سرکنسول آلمان در اربیل برگزار شد، ضمن قدردانی از کمک های آلمان به نیروهای پیشمرگ اقلیم و نیز استقبال از تصمیم این کشور در مورد ادامه آموزش های نظامی به نیروهای پیشمرگ، تاکید کرد که حضور نیروهای ائتلاف جهانی ضد داعش در عراق، برای مقابله با داعش ضروری است.

بررسی روابط اقلیم کردستان و آلمان، وضعیت منطقه و به ویژه عراق و سوریه ،  خطر ترور و ضرورت ادامه فعالیت های ائتلاف برای مقابل با آن از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار عنوان شده است.

هیئت آلمانی همچنین از اقدامات اقلیم کردستان در اسکان دادن شمار بسیار آوارگان جنگ، قدردانی کرده و اعلام کردند تلاش می کنند، همکاری های آلمان با اقلیم، مانند گذشته ادامه یابد.

این هیئت دیدار دیگری را نیز با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان انجام داده و بارزانی خواستار ادامه آموزش های نظامی آلمان به نیروهای پیشمرگ شد.