انتشار:  دوشنبه 7 بهمن 1398  ::  21:59   

رئیس پارلمان کردستان:

تداوم حضور ائتلاف جهانی در عراق و اقلیم کردستان ضروری است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس پارلمان کردستان عراق، طی دیدار با هیئتی از پارلمان کشور آلمان، تاکید کرد که ادامه حضور نیروهای ائتلاف جهانی ضد داعش در عراق و اقلیم کردستان برای مبارزه با ترور ضروری است.
 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، ریواز فایق امروز دوشنبه در دیدار با هیئتی از پارلمان آلمان، به گفتگو در مورد تحولات و تنش های اخیر در منطقه پرداخته و بر ضرورت حل مشکلات و اختلافات از طریق گفتگو و تفاهم تاکید کرد.

رئیس پارلمان کردستان عراق، ضمن قدردانی از کمک های آلمان به اقلیم کردستان و نیروهای پیشمرگ، در شکست دادن داعش و آموزش نظامی نیروهای پیشمرگ،  افزود که ادامه حضور نیروهای ائتلاف ضد داعش در عراق و اقلیم ضروری است، زیرا هنوز تهدید ترور و خطر بازگشت دوباره داعش جدی است و هرگونه تصمیمی در مورد فعالیت های ائتلاف در عراق، مستلزم تفکر جدی و بررسی همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و نظامی آن است.

همچنین گفت که باید به صورت واقعی و عملی در پروسه سیاسی عراق و تصمیم گیری های اساسی کشو داشته باشد و تصویب قوانین و تصمیم گیری ها نیز باید بر اساس توافق همه طیف های عراقی صورت بگیرد.

ریواز فایق حمایت کامل پارلمان از اصلاحات در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان و ساماندهی نیروهای پیشمرگ و نیز آموزش نظامی آنان به عنوان نیروهایی منسجم و قوی، را اعلام کرد.

همچنین گفت که اقلیم کردستان برای افزایش منابع درآمدی خود سعی در تقویت هرچه بیشتر بخش کشاورزی دارد و پارلمان نیز از تلاش های در جریان برای افزایش منابع درآمدی و فرصت های شغلی در اقلیم، حمایت می کند.

هیئت پارلمان آلمان نیز ضمن تاکید بر تداوم همکاری این کشور با اقلیم کردستان و نیروهای پیشمرگ و گسترش روابط با اقلیم، خواهان حل تنش های منطقه از طریق گفتگو شدند.