انتشار:  دوشنبه 7 بهمن 1398  ::  23:36   

رئیس ستاد نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان:

آمریکا 14 تیپ نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان را تجهیز می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس ستاد نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، اعلام کرد که 14 تیپ از نیروهای پیشمرگ اقلیم، توسط آمریکا تجهیز و تسلیح شده و تمامی تجهیزات لازم از جمله خودروهای نظامی برای آنان تامین می شود.

به گزارش کردپرس، جمال ایمینکی در گفتگو با شبکه تلویزیونی کردستان 24 گفت که آمریکا اقدامات برای تجهیز و تسلیح 14 تیپ از نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان را آغاز کرده و در اولین مرحله تعداد 109 خودروی هامر به وزارت پیشمرگ تحویل داده شده است.

رئیس ستاد نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، افزود که ابتدا تیپ های 14 و 16 نیروهای پیشمرگ و سپس 12 تیپ دیگر این نیروها توسط آمریکا تسلیح و تجهیز می شوند و هماهنگی ها با ائتلاف جهانی ضد داعش نیز برای آموزش های نظامی نیروهای پیشمرگ اقلیم ادامه دارد.

همچنین عثمان سیدری جانشین رئیس کمیسیون امور پیشمرگ در پارلمان کردستان اعلام کرد که سازماندهی نیروهای پیشمرگ در چارچوب برنامه اصلاحات این وزارت خانه از طریق همکاری میان ائتلاف جهانی و دولت اقلیم کردستان به مراحل پایانی خود رسیده است.

روند اصلاحات در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان پس از آغاز جنگ داعش و ورود نیروهای ائتلاف به عراق و اقلیم و با نظارت فرماندهان ائتلاف آغاز شد.