سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 16 بهمن 1398  ::  12:16   

عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه در گفت‌وگوی اختصاصی با کُردپرس؛

فضای سیاسی مناسبی در کُردستان سوریه بوجود آمده/ بنا به درخواست مردم کُرد و مسعود بارزانی دفاتر خود را بازگشایی کردیم

سرویس سوریه-عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه گفت:فضای سیاسی مناسبی در کُردستان سوریه آغاز شده و ما امیدواریم این فضا ادامه داشته باشد تا به توافق جدیدی با حزب اتحاد دموکراتیک برسیم.

«کاوه عزیزی» عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به روند مذاکرات میان انجمن میهنی کُرد و اداره خودگردان شمال سوریه،اظهار کرد:اداره خودگردان شمال سوریه به صورت جدی درخواست کرده که انجمن میهنی کُردها دفاتر خود را در کُردستان سوریه بازگشایی کند و درخواست اتحاد میان کُردهای سوریه را مطرح کرده است.

وی ادامه داد:انجمن میهنی کُردها نیز از این اقدام‌ پیشوازی کرده و طی چند گفتگو با مدیریت خودگردان درخواست آزادی زندانیان خود از زندان حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) را داشته اما متاسفانه تا این لحظه اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود:بعد از فعالیت‌های دیپلماتیک میان انجمن میهنی کُردها با گروه‌های اپوزسیون سوری در آنکارا، دیدار با «جیمز جفری»فرستاده آمریکا در امور سوریه، دیدار با کنسول روسیه در اربیل، دیدار با کنسول فرانسه در آنکار و همچنین دیدار با «بوگانف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در اربیل درخواست همه آن‌ها این‌ بود که کُردهای سوریه به جمعبندی و اتحاد برسند تا زمینه‌ای برای حمایت از آن‌ها در قانون اساسی جدید سوریه فراهم شود.

«کاوه عزیزی» با اشاره به تصمیم احزاب حاضر در انجمن میهنی کُردهای سوریه مبنی بر بازگشایی دفاتر خود در کُردستان سوریه،گفت:براساس درخواست جناب «مسعود بارزانی» و ملت کُرد در سوریه و برای اعتماد و لبیک به این درخواست، ما دفاتر خود را (قامیشلو،عامود،دربسیه،کوبانی) بازگشایی کردیم.

عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه تصریح کرد:فضای سیاسی مناسبی در کُردستان سوریه آغاز شده و ما امیدواریم این فضا ادامه داشته باشد تا به توافق جدیدی با حزب اتحاد دموکراتیک برسیم.