انتشار:  دوشنبه 21 بهمن 1398  ::  01:16   

گزارش اختصاصی کُردپرس از دردسر جاده مهم شمال سوریه پس از هجوم گروه‌های مسلح؛

«جاده‌‌ سفید» جایگزین جاده« M4»/ رنج مسافران در جاده سفید

سرویس سوریه-پس از کنترل گروه‌های جهادی وابسته به ترکیه بر جاده بین‌المللی حلب، مردم‌ شمال سوریه مسیر نامناسبی بنام‌ جاده سفید را برای سفر از حسکه به رقه انتخاب کرده‌اند.

به گزارش کُردپرس، پس از کنترل بخشی از جاده بین المللی حلب(M4) توسط گروه‌های جهادی مسلح تحت حمایت ترکیه، حرکت اتومبیل‌های بین شهرهای حسکه و رقه به جاده موسوم به "جاده سفید" منتقل شده است.

بنا به اخباری که به دست خبرنگار کُردپرس رسیده است،جاده سفید در شرایط بسیار بدی قرار دارد و پر از دست‌انداز و چاله است و همین امر باعث می شود که رانندگان و مسافران از این جاده دشوار و پر پیچ و خم که فاقد خدمات تعمیر و نگهداری است، رنج ببرند.

"آسیم شیخو"از رانندگان تانکر سوخت در این باره به منابع کُردپرس می‌گوید: ما دچار رنج روزمره‌ای در جاده سفید هستیم.این جاده بسیار بد و باریک است و ساعت سفر را افزایش داده است.تقریبا ۷ ساعت طول می‌کشد تا یک اتومبیل از حسکه به رقه برسد. 

شیخو افزود: جاده نامناسب باعث خرابی اتومبیل‌های ما نیز می شود و بسیاری از تصادفات که در این جاده اتفاق می‌افتد به دلیل کیفیت بد مسیر است.

به گفته منابع کُردپرس، جاده M4 در مقایسه با این جاده(جاده سفید) کوتاهتر و سریع‌تر مسافران را به مقصد می‌رساند، در حالی که جاده سفید باریک و زیرساخت های آن ضعیف است که همین موضوع منجر به طولانی شدن زمان مسیر حسکه و رقه به عنوان تنها جاده موجود مورد استفاده در منطقه می‌شود.

در این رابطه، کمیته شهرداری استان حسکه می گوید که با هماهنگی شورای عمران رقه در حال رایزنی است تا پس از تعیین مرزهای اداری خود، این جاده را هموار کند.

"راضیه ابراهیم" رئیس کمیته شهرداری حسکه در این رابطه به خبرنگاران می‌گوید: تیم های فنی آن‌ها به منظور مطالعه و تعیین بودجه جاده سفید در حال کار کارشناسی هستند تا با لکه گیری و تعمیر نقاطی که آسفالت آن از بین رفته یا تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته، این جاده مرمت شود.

شایان گفتن است، اهمیت بزرگراه بین المللی حلب(M4)به این دلیل است که این مسیر رابط بین منطقه جزیره و بیشتر مناطق شمال و شرق سوریه با حلب و فضای داخلی سوریه است. در حال حاضر جاده سفید علی رغم ناهمواری‌های موجود، بهترین و در حال حاضر گزینه امن برای رانندگان و مسافران در این منطقه است.