انتشار:  سه‌شنبه 22 بهمن 1398  ::  09:47   

معاون دبیر کل حزب اتحاد دموکرات کرد سوریه:

دولت مرکزی سوریه و مدیریت خودگردان تصمیم به آغاز مذاکرات سیاسی گرفته اند

سرویس سوریه - مصطفی مشایخ، معاون دبیر کل حزب اتحاد دموکرات کرد سوریه در اظهاراتی با اشاره به دیدار اخیر هیئت کردهای سوریه با هیئت دولت مرکزی سوریه در پایگاه نظامی حمیمیم عنوان کرد: هر دو طرف تصمیم به آغاز روند سیاسی گرفته اند.

به گزارش کردپرس، مصطفی مشایخ، معاون دبیر کل حزب اتحاد دموکرات کرد سوریه در اظهاراتی با اشاره به دیدار اخیر هیئت کردهای سوریه با هیئت دولت مرکزی سوریه در پایگاه نظامی حمیمیم عنوان کرد: «این دیدارها با میانجی گری کشور روسیه برگزار شد. یک دیدار سه جانبه صورت دادیم. بعد از انتقادات، تبادل افکار و ارائه پیشنهادات هر دو طرف آمادگی خود را برای آغاز روند دیالوگ، اعلام کردند».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، مشایخ با بیان این که «از جانب دولت مرکزی سوریه علی مملوک معاون بشار اسد و مشاور امنیت ملی سوریه در این جلسه حضور داشت»، خاطرنشان کرد: «هر دو طرف تصمیم به آغاز روند سیاسی گرفته اند. همچنین تصمیم گرفته شده است برای بررسی مواردی مانند آموزش، اداری، قانون اساسی، مسائل نظامی، مسئله نفت و ... کمیسیونی از کارشناسان مربوطه تشکیل شود. از طرف دمشق در این کمیسیون اعضای وزارت خانه حضور خواهند داشت. ما آماده یک روند جدی مذاکره با دولت مرکزی هستیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها