سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 22 بهمن 1398  ::  16:35   

کاهش کمک های نظامی به نیروهای کرد در بودجه 2021 آمریکا

سرویس جهان- بر اساس پیش نویس بودجه سال 2021 آمریکا که دولت دونالد ترامپ آن را تهیه کرده است به طور کلی بودجه مبارزه با داعش و در راس آن میزان کمک های نظامی آمریکا به نیروهای کرد در عراق و سوریه کاهش یافته است.

 

به گزارش کردپرس، دولت آمریکا پیش نویس بودجه سال 2021 این کشور را تهیه کرده است که در بخش بودجه دفاعی آمریکا مبلغی به عنوان مبارزه با تروریسم و در راس آن مقابله با داعش اختصاص داده شده است. در این بخش کمک های نظامی با عنوان آموزش و تجهیز به نیروهای کرد در عراق و سوریه اختصاص یافته است.

بر اساس گزارش المانیتور، دولت آمریکا در مجموع 900 میلیون دلار برای مبارزه با داعش در سال مالی 2021 کنار گذاشته که نشان از کاهش 30 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.

واشنگتن برای آموزش و تجهیز نیروهای کرد سوریه با عنوان نیروهای دموکراتیک شوریه 200 میلیون دلار اختصاص داده است و این نشان از کاهش کمک نظامی به کردهای سوریه دارد.

بر اساس پیش نویس بودجه 2021 آمریکا، وزارت دفاع این کشور 645 میلیون دلار به نیروهای عراقی با عنوان آموزش و تجهیز نیروها در راستای مبارزه با داعش اختصاص داده است اما بخش کوچکی از این بودجه به مبلغ 47 میلیون دلار به نیروهای پیشمرگ اختصاص یافته است.

لازم به یادآوری است آمریکا نیمی از نیروهای خود را از سوریه خارج کرده است و نزدیک به 500 تن را برای آنچه محافظت از چاه های نفت سوریه تحت کنترل کردها خوانده در شمال شرق سوریه مستقر کرده است.

دونالد ترامپ 740 میلیارد دلار برای وزارت دفاع این کشور کنار گذاشته است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#آمریکا
#نیروهای کردس وریه
#نیروهای پیشمرگ
#کردها
#داعش