سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 24 بهمن 1398  ::  12:11   

رئیس حزب وطن ترکیه:

آمریکا اردوغان را به سمت دام صدام می کشد

سرویس ترکیه - دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر میان ترکیه و سوریه در ادلب و افزایش تنش ها میان آنکارا و دمشق و نقش آمریکا در این تحولات عنوان کرد: آمریکا اردوغان را مانند صدام حسین به سمت تله می کشد.

به گزارش کردپرس، دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر میان ترکیه و سوریه در ادلب و افزایش تنش ها میان آنکارا و دمشق و نقش آمریکا در این تحولات عنوان کرد: «از تحولات رخ داده بیشترین خوشحالی را آمریکا و اسرائیل می کنند. این را باید به خوبی مشاهده کرد. اقدامات تحریک آمیز با احساسات انتقام جویانه تنها به کار آمریکا می آید. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از سوی آمریکا به سمت تله کشیده می شود. آمریکا تلاش می کند تا همان روندی را که برای صدام حسین طراحی کرده بود پیش ببرد».

به نوشته روزنامه آیدینلیک، پرینجک در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «هم از سوی آمریکا و هم ناتو در خصوص تحولات اخیر در ادلب صداهای حمایت از ترکیه به گوش می رسد. به یاد آورید، آمریکا زمانی که صدام حسین قصد لشکرکشی به کویت را داشت اعلام کرده بود که من تنها نظاره گر این روند خواهم بود. ولی بعد به عراق حمله کرده و در سال 2003 صدام حسین را سرنگون کرد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه