انتشار:  پنج‌شنبه 24 بهمن 1398  ::  17:18   

تکذیب دخالت اتحادیه میهنی کردستان در مکانیزم انتخاب وزرای دولت علاوی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - اتحادیه میهنی کردستان هر گونه دخالت در مکانیزم انتخاب نامزدهای تصدی وزارتخانه های دولت آینده عراق را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان (یه‌کیتی) در مجلس نمایندگان این کشور بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای، اظهارات برخی افراد و طرف های مختلف در رابطه با موضع این حزب در قبال مکانیزم انتخاب نامزدهای تصدی وزارتخانه های کابینه محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید فدرال را تکذیب کرد.

فراکسیون پارلمانی اتحادیه میهنی کردستان در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که همه اخبار و بیانیه های منتشر شده در این زمینه بی پایه و اساس و عاری از صحت هستند، از افراد و رسانه های مختلف درخواست کرد که در مخابره اطلاعات و اخبار دقت و شفافیت را رعایت کنند.

یادآور می شود که پس از گذشت دو ماه از استعفای رسمی عادل عبدالمهدی از منصب نخست وزیری دولت فدرال عراق و پذیرش آن از سوی مجلس نمایندگان، در نهایت برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور شامگاه شنبه هفته گذشته علاوی را مامور تشکیل کابینه جدید دولت فدرال کرد تا بر اساس قانون اساسی، وی از همان روز تا یک ماه فرصت داشته باشد دولت خود را برای جایگزینی دولت کنونی اداره امور و آماده سازی جهت برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تشکیل دهد.

برچسب‌ها:
#عراق
#دولت علاوی
#اتحادیه میهنی
#انتخاب وزرا