انتشار:  پنج‌شنبه 24 بهمن 1398  ::  18:03   

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه:

شفافیت تامین مالی هزینه های انتخاباتی کاندیداها رصد می شود

سرویس کرمانشاه ـ دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: شفافیت تامین مالی هزینه های انتخاباتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه به صورت کامل رصد می شود.

به گزارش کُردپرس، «محمدحسین صادقی» از نظارت بر شفافیت تامین مالی هزینه های انتخابات کاندیدا خبر داد و گفت: در پایان انتخابات باید پرینت حساب ها را به فرمانداری و وزارت کشور ارائه کنند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه افزود: تمام  نامزدها باید شماره حساب و نماینده مالی به فرمانداری ها اعلام کنند تمامی تراکنش ها مالی تبلیغات اسناد و مدارک باید ارائه شود.

وی بیان کرد: ضمانت اجرا این قانون نیز در ماه 11 پیش بینی شده و اگر هزینه های انتخاباتی بر خلاف  قانون باشد جرم است و  موجبات محرومیت از نامزدی در یک یا دو دوره دارد.

صادقی دادستان کرمانشاه گفت: در دادسرا کمیته ای تشکیل دادیم با عنوان رصد فضای مجازی و عملکرد نامزدها در فضای مجازی با حضور پلیس فتا  پایش می شود .

وی ادامه داد: توصیه ما این است که همواره اخلاق اسلامی رعایت کنند و توانایی های خود را معرفی  و از تخریب دیگر کاندیدا  پرهیز کنند و  نباید به گونه ای رفتار کنند که درگیری هوارادارن رخ دهد باید فضای انتخابات مجلس فضای وحدت و همدلی باشد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بیان کرد: میزان التزام کاندیداها به قانون باید بیشتر از دیگران باشد و افرادی که با  رفتار مجرمانه خودشان و هواران وارد عرصه  انتخابات شوند جایی در این عرصه مهم انتخابات  ندارند.

به گفته دادستان کرمانشاه  اضافه کردن افراد به گروه های فضای مجازی و ریختن وجه برای آن ها در کمیته فضای مجازی بررسی می شود و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد.