سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 25 بهمن 1398  ::  09:10   

فرماندار کرمانشاه:

راه اندازی کارناوال های انتخاباتی در کرمانشاه ممنوع است/ هر کاندیدا تنها 8 ستاد می تواند برپا کند

سرویس کرمانشاه ـ فرماندار کرمانشاه گفت: به استناد تبصره سه ماده ۶۳ از فصل قانون تبلیغات انتخاباتی کاندیداها باید آدرس دقیق ستادهای تبلیغاتی شان را در نقاط مختلف شهر با معرفی رییس ستاد به فرمانداری اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگار کُردپرس، «فضل الله رنجبر» امشب در نشست با کاندیداهای حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه افزود: کاندیداها اگر براساس قانون انتخابات حرکت کنند، هیچ مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد.

فرماندار شهرستان کرمانشاه بیان کرد: هیچ کس قصد ندارد جلوی تحرک، پویایی و شور و نشاط حاصل از انتخابات را بگیرد اما در راستای حفظ سلامت انتخابات و امنیت جامعه همه باید به میثاق های قانونی تبلیغات انتخاباتی و برگزاری انتخابات احترام بگذاریم و موزاین قانونی را رعایت کنیم.

رنجبر اظهار داشت: به استناد تبصره سه ماده 63 از فصل قانون تبلیغات انتخاباتی کاندیداها باید آدرس دقیق ستادهای تبلیغاتی شان را در نقاط مختلف شهر با معرفی رییس ستاد به فرمانداری اطلاع دهند در غیر این صورت ممنوع است و مرتکب تخلف تبلیغاتی می شوند.

فرماندار کرمانشاه یادآور شد: هر نامزد انتخابات در شهرستان کرمانشاه می تواند فقط 8 ستاد برپا کند، بیشتر از این تعداد خلاف قانون است و در هر منطقه شهری حق دایر کردن یک ستاد را دارد، که برخی  از کاندیداها رعایت نمی کنند و در یک منطقه شهرداری کرمانشاه چند ستاد تشکیل می دهند، اگر رعایت نکنند کمیته های برخورد با تخلفات تبلیغاتی برخورد کنند.

وی بیان داشت: ستادهای تبلیغاتی حتما باید تابلو داشته باشند و در چاپ بنر تبلیغاتی حتما بیشتر از سایز ۷۰ در ۵۰ سانتیمتر نباشد.

رنجبر ادامه داد: طبق ماده ۶۵ بند دوم تبلیغات انتخابات، دیوارنویسی ممنوع و جرم است.

فرماندار کرمانشاه بیان داشت: همچنین راه اندازی کاروان های تبلیغاتی که باعث ترافیک و راه بندان شود و یا تشکیل ستاد در نقاط پرازدحام شهر که قبلابه نامزدها گفته شده ممنوع است و اگر اتفاق بیفتد تخلف تبلیغاتی محسوب می شود.

رنجبر به راه اندازی کاروان های تبلیغاتی در عصر روز چهارشنبه شب آخر تبلیغات در سطح شهر هشدار داد و همچنین گفت: در روز انتخابات نامزدها پس از انداختن رای خود به صندوق حق ندارند در شعب اخذ رای بایستند زیرا این کار خلاف قانون است.

فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان کرمانشاه خواست هرچه زودتر استعلام شفافیت مالی و حساب بانکی خود را به فرماندار تحویل دهند.

وی همچنین با بیان اینکه در شهرستان کرمانشاه ۶۰۰ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده گفت: هر نامزد انتخابات برای هر سه شعبه می تواند یک نماینده نظارت معرفی کند باید هرچه زودتر آنها را  هیات نظارت بر انتخابات معرفی کنند تا کارت آنها صادر شود.