سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 24 بهمن 1398  ::  23:08   

اصابت راکت به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رسانه امنیتی عراق از اصابت راکت به یک پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال این کشور و کشف و ضبط سکوی پرتاب و راکت های آماده شلیک خبر داد.

به گزارش کردپرس، هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق شامگاه امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک راکت کاتیوشا به پایگاه نظامی کی وان (K1) در غرب شهر مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور اصابت کرده بدون آن که خسارت قابل ذکری در پی داشته باشد.

رسانه امنیتی عراق در بیانیه خود ضمن اعلام این که نیروهای امنیتی در حال انجام عملیات بازرسی در جست و جوی عاملان حمله راکتی به پایگاه کی وان هستند، تاکید کرد که نیروهای امنیتی همچنین یک سکوی پرتاب را به همراه 11 راکت شلیک نشده کشف و ضبط کرده و با آنها به صورت مناسب تعامل کردند.

این در حالی است که پیشتر خبرگزاری فرانسه (AFP) از حمله راکتی به یک پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در شمال عراق خبر داد و به دنبال آن نیز یک منبع امنیتی اصابت راکت کاتیوشا به پایگاه نظامی کی وان در غرب کرکوک را تایید کرده بود.

خبرنگار شبکه خبری الجزیره قطر در عراق نیز در این باره گزارش داده بود که پس از اصابت راکت کاتیوشا به پایگاه کی وان، آسمان کرکوک شاهد پرواز گسترده جنگنده های آمریکا در ارتفاع پایین بوده است.

خبرنگار شبکه خبری الحدث عربستان سعودی نیز به نوبه خود مدعی وقوع دو انفجار در پایگاه نظامی کی وان شده و تاکید کرده بود که تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه با تلفات جانی این حمله در دست نیست.

پایگاه خبری السومریه نیوز نیز در این باره از یک منبع امنیتی نقل کرده بود که به دنبال اصابت راکت کاتیوشا به پایگاه کی وان، نیروهای امنیتی یک سکوی پرتاب حاوی راکت آماده شلیک را در نزدیکی پایگاه کشف و ضبط کردند.