انتشار:  جمعه 25 بهمن 1398  ::  07:41   

رئیس فراکسیون پارلمانی بیارق الخیر:

علاوی کابینه خود را تکمیل و آن را هفته آینده اعلام خواهد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان مجلس عراق تاکید کرد که نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید این کشور کابینه خود را تکمیل نموده و هفته آینده آن را اعلام خواهد کرد.
 

به گزارش کردپرس، محمد الخالدی، رئیس فراکسیون بیارق الخیر در مجلس نمایندگان عراق روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) ضمن اعلام این که کابینه محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید فدرال تکمیل شده، خاطر نشان ساخت که وی طی هفته آینده آن را اعلام خواهد کرد.

الخالدی در این باره اظهار داشت: کابینه دولت نخست وزیر مکلف آماده است و علاوی ضمن ابلاغ برهم صالح، رئیس جمهوری و عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی، از مجلس نمایندگان درخواست برگزاری جلسه فوق العاده برای رای اعتماد به کابینه را خواهد کرد.

به گفته رئیس فراکسیون بیارق الخیر، برخی جریان های سیاسی عراق در حال اعمال فشار هستند با این حال این مسئله روی رای اعتماد مجلس نمایندگان این کشور به کابینه دولت علاوی تاثیر نخواهد گذاشت.

یادآور می شود که پس از گذشت دو ماه از استعفای رسمی عبدالمهدی از منصب نخست وزیری دولت فدرال عراق و پذیرش آن از سوی مجلس نمایندگان، در نهایت صالح شامگاه شنبه هفته گذشته علاوی را مامور تشکیل کابینه جدید دولت فدرال کرد و به دنبال آن نیز وی بر اساس قانون اساسی این کشور، از همان روز تا یک ماه فرصت دارد کابینه دولت خود را برای جایگزینی دولت کنونی اداره امور و آماده سازی جهت برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تشکیل دهد و برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند.