سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 9 فروردین 1399  ::  20:20   

فرماندار پیرانشهر در گفتگو با خبرنگار کردپرس:

برقراری ایست بازرسی در 5 مبادی اصلی پیرانشهری

سرویس آذربایجان غربی_ فرماندار پیرانشهر از برقراری ایست بازرسی در 5 مبادی اصلی ورودی شهر جهت جلوگیری از ورود خودروهای غیر پیرانشهری به داخل شهر خبر داد.

 سید علی ترابی، فرماندار شهرستان پیرانشهر در خصوص آخرین اقدامات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان پیرانشهر به خبرنگار کردپرس گفت: همزمان با ابلاغ مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در سطح کشور، مفاد این ستاد در شهرستان پیرانشهر نیز قابلیت اجرایی پیدا کرده است و این مصوبات جهت اجرا به کلیه دستکاه  های مربوطه ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: از شب گذشته (8 فروردین ماه)  با برقراری ایست بازرسی در 5 ورودی اصلی پیرانشهر که عبارتند از: ایست بازرسی روستای قبرحسین از طرف سردشت، ورودی پیرانشهر از سمت سردشت، سه راهی پسوه از طرف نقده، سه‌راهی کانی ملا بسوی مهاباد و سه‌راهی خالدار در 5 گکیلومتری ورودی شهر از سمت نقده) از ورود هر گونه خودروی غیرپیرانشهری جلوگیری به عمل آمده است.

ترابی در خصوص برخی از مسیرهای فرعی منتهی به پیرانشهر که گاهاً مشاهده می شود افرادی از طریق آنها وارد شهر می شوند، اظهار داشت: باتوجه به اینکه بعضی از رانندگان از مسیرهای فرعی وارد شهر می شدند این مسیرها هم اکنون مسدود شده و امکان تردد در این مسیرها نیز تا اطلاع ثانوی وجود نخواهد داشت.

فرماندار پیرانشهر اضافه کرد: متأسفانه یکی از اصلی ترین مشکلات و خطر شیوع ویروس کرونا، خروج همشهریان به مقاصد مختلف از سطح شهر است، و در این راستا بعضی از همشهریان بدون توجه به شرایط فعلی اقدام به مسافرت به خارج از شهر می کنند که از فردا نیز تمهیدات لازم برای جلوگیری از خروج خودروهای پلاک پیرانشهری به خارج از شهر گرفته خواهد شد.

مقام عالی شهرستان پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن یادآوری این نکته که رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه خانگی بهترین شیوه قطع زنجیره گسترش ویروس کرونا در شهرستان است، تأکید کرد: از همشهریان تقاضا می شود در خانه بمانند و از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند چرا که تنها راه جلوگیری از کنترل شیوع ویروس در خانه ماندن است  چرا که با اجرای این تصمیم  دیگر امکان خروج همشهریان به خارج از شهر وجود نخواهد داشت.