سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 10 فروردین 1399  ::  00:04   

تعطیلی سراسری در اقلیم کردستان 16 روز دیگر تمدید شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دولت اقلیم کردستان تعطیلی سراسری در تمامی نهادها، ادارات و مراکز آموزشی را برای مقابله با شیوع کرونا، به مدت 16 روز دیگر تمدید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خلک، جوتیار عادل سخنگوی رسمی دولت اقلیم کردستان در اطلاعیه ای اعلام کرد که در چارچوب راهکارهای مقابله با شیوع کرونا، دولت تعطیلی سراسری در اقلیم را تا چهارشنبه 16 آوریل، تمدید کرده است.

این تعطیلی شامل وزارت خانه ها، سازمان و نهادهای دولتی، ادارات، مدارس، دانشگاه، آموزشگاه های دولتی و خصوصی بوده اما نیروهای امنیتی، انتظامی، پلیس و نهادهای پزشکی، بهداشتی و درمانی شامل این تعطیلی سراسری نمی شوند.

این در حالی است که  سازمان آمار اقلیم کردستان اعلام کرد که بحران کرونا و تعطیلی مشاغل موجب زیان و خسارت به وضعیت اقتصادی 73.3 درصد از مردم اقلیم و بیکاری 44 درصد از شهروندان شده است.

لازم به ذکر است که  با آغاز ابتلا به ویروس کرونا در اقلیم کردستان دولت اقدام به تعطیلی تمامی ادارات، مراکز آموزشی، اماکن عمومی و تفریحی کرده و  با تعطیلی بازارها و اعمال قوانین قرنطینه تردد شهروندان و فعالیت و تجمع آنان به صورت کامل ممنوع شده است، با این حال آمار ابتلا به ویروس کرونا در حال افزایش است و تاکنون به 124 نفر رسیده که 53 تن از آنان بهبود یافته و دو مورد نیز فوت کرده اند.