سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 10 فروردین 1399  ::  01:39   

ورود تیم پزشکی چینی به اقلیم کردستان برای کمک در مقابله با کرونا

سرویس عراق و اقلیم کردستان- تیم 4 نفره پزشکان و متخصصین چینی برای کمک به اقلیم کردستان در مقابله با شیوع ویروس کرونا، وارد اربیل شدند.

به گزارش کردپرس، سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که تیم 4 نفره متشکل از پزشکان و متخصصین چینی برای کمک به اقلیم کردستان در مقابله با شیوع ویروس کرونا وارد اربیل، مرکز اقلیم کردستان شده اند.

این تیم دو هفته پیش وارد عراق شده و از استان های بغداد، میسان و بصره دیدار کرده و در روند مبارزه با کرونا به عراق کمک کرده اندو  4 روز نیز در اقلیم باقی می مانند.

دکتر خالص قادر مدیر کل امور درمان در دیوان وزارت بهداشت اقلیم کردستان طی نشست خبری مشترک با این اعضای این تیم ضمن قدردانی ا زکمک های چین به اقلیم در مقابله با کرونا، گفت که این تیم تجربیات کشور چین در مقابله با این ویروس را در اختیار اقلیم می گذارند.

همچنین یکی از اعضای این تیم نیز اعلام کرد که آنان آزمایشگاهی را ویژه شناسایی موارد ابتلا به کرونا در عراق ساخته اند و کمک های خود در زمینه اطلاعات و تجهیزات پزشکی را به عراق و اقلیم کردستان ارائه می دهند.

هفته گذشته نیز دو محموله حاوی تجهیزات پزشکی و کیت های تشخیص ویروس کرونا، از سوی چین به اقلیم کردستان ارسال شد.

این در حالی است که شمار مبتلایان به کرونا در اقلیم به 124 مورد رسیده و  جوتیار عادل سخنگوی رسمی دولت اقلیم کردستان در اطلاعیه ای اعلام کرد که در چارچوب راهکارهای مقابله با شیوع کرونا، دولت تعطیلی سراسری در اقلیم را به مدت دو هفته دیگر و تا چهارشنبه 16 آوریل، تمدید کرده است.