انتشار:  یک‌شنبه 10 فروردین 1399  ::  17:18   

مجلس دموکراتیک سوریه:

قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص آزادی زندانیان در سوریه اجرا نشده است

سرویس سوریه - مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به عدم اجرای قطعنامه آزادی زندانیان و بهبود شرایط زندان ها که توسط دبیر کل سازمان ملل متحد برای سوریه اعمال شده بود، عنوان کرد: مسئله زندانیان و گروگان ها یک مانع در برابر حل و فصل سیاسی بحران سوریه است.

به گزارش کردپرس، مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به عدم اجرای قطعنامه آزادی زندانیان و بهبود شرایط زندان ها که توسط دبیر کل سازمان ملل متحد برای سوریه اعمال شده بود، عنوان کرد: «به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه بر این مسئله باور داریم که آزادی زندانیان از زندان ها و روشن شدن سرنوشت افراد ربوده شده و گروگان گرفته، روند سیاسی حل و فصل بحران سوریه را تضمین کرده، خشم اجتماعی را از میان برداشته، امنیت داخلی کشور را تأمین کرده و اعتماد متقابل را میان مردم سوریه به وجود خواهد آورد».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، در ادامه این بیانیه آمده است: «ما صدایمان را به همراه خانواده زندانیان و خانواده افرادی که ربوده و گروگان گرفته شده اند همزمان بلند می کنیم. سازمان ها و نهادهای بین المللی و منطقه ای باید به صورت فوری اقدام کرده و با جای گرفتن در کنار خانواده ها برای عملی کردن مطالبات آنان به طرف ها درگیری در جنگ سوریه فشار بیاورند. به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه مسئله زندانیان و گروگان ها را به عنوان یک مسئله انسانی در نظر گرفته و برای حل این مسئله که به عنوان یک مانع در برابر حل و فصل سیاسی بحران سوریه عمل می کند مبارزه می کنیم».

در پایان این بیانیه آمده است: «علاوه بر این آمادگی خود را برای همکاری با سازمان ها و نهادهای داخلی سوریه در راستای حل و فصل این مسئله اعلام کرده و پیشنهاد ایجاد یک کمیسیون با حضور خانواده زندانیان، کارشناسان حقوقی و فعالان مدنی را ارائه می دهیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها