سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 10 فروردین 1399  ::  17:45   

گزارش حزب جمهوری خواه خلق ترکیه:

احتمال افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به یک میلیون نفر

سرویس ترکیه - حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در گزارش 196 صفحه ای خود در خصوص شیوع ویروس کرونا (کوید – 19) در ترکیه در بدترین سناریو ابتلای یک میلیون تن به این ویروس در ترکیه را پیش بینی کرده است.

به گزارش کردپرس، حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در گزارش 196 صفحه ای خود در خصوص شیوع ویروس کرونا (کوید – 19) در ترکیه چهار سناریو برای آینده این ویروس در ترکیه معرفی کرده است که در یکی از این سناریوها ابتلای 1 میلیون شهروند ترکیه به این ویروس پیش بینی شده است.

به نوشته روزنامه جمهوریت، CHP با طراحی چهار سناریو "خوش بینانه – محتمل – بدبینانه – فاجعه" به بررسی هر کدام از این سناریوها پرداخته است که در سناریوی فاجعه اعلام می کند: «بیش از یک میلیون انسان در ترکیه می تواند مبتلا به ویروس کرونا شده، روابط بین المللی به طور کامل قطع و احتمال جنگ در ترکیه افزایش پیدا کند. زنجیره ابتلا به ویروس ادامه پیدا کرده و با سرعت پیش خواهد رفت. اقتصاد تا 30 امتیاز در مقیاس جهانی کاهش پیدا کرده و در کشور یک بحران بانکداری به وجود خواهد آمد. 7 الی 11 میلیون نفر کار خود را از دست داده و تورم تا 60 درصد افزایش پیدا خواهد کرد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه