سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 10 فروردین 1399  ::  17:58   

کارشناسان علوم سیاسی:

توافق ترکیه و روسیه در ادلب پایان خوشی نخواهد داشت

سرویس جهان- دو کارشناس علوم سیاسی معتقدند توافق اخیر میان روسیه و ترکیه بر سر ادلب زیاد دوام نخواهد آورد زیرا توافقات گذشته آنها نیز در این منطقه زیاد دوام نداشته است.

 

به گزارش کردپرس، دو کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به توافق 5 مارس میان ترکیه و روسیه به دنبال درگیری های شدید میان نیروهای دولتی سوریه و ارتش ترکیه که به کشته شدن حداقل 35 سرباز ترکیه منجر شد، معتقدند این توافق هم که توافقی از سر ناچاری است زیاد دوام نخواهد آورد.

هلال خشان، استاد علوم سیاسی دانشگاه آمریکایی بیروت در این باره به هفته نامه اهرام ویکلی گفته است « من فکر می کنم که همپیمانی روسیه-ترکیه غیر طبیعی است و روزی به سرنوشت منطقی خود که یک پایان ناخوش است، ختم خواهد شد.

جاشوا لاندیس، مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه در دانشگاه اوکلاهما نیز شک دارد که توافق 5 مارس 2020 میان ترکیه و روسیه زیاد دوام داشته باشد. وی اشاره کرده است که حداقل 14 مورد توافق میان ترکیه و روسیه در استان ادلب سوریه میان این دو کشور وجود داشته اما هیچ کدام از آنها مدت زیادی دوام نداشته است.

لاندیس موقعیت سوریه را آشکار و قدرتمند توصیف کرد و گفت دمشق عزم کرده است که تمام قلمرو سوریه را دوباره تحت کنترل خود قرار دهد و از نظر حقوق بین الملل حق با بشار اسد است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکه
#روسیه