سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 10 فروردین 1399  ::  20:25   

مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی 648 نفر شدند/ یک روز بدون فوتی

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در استان 648 نفر مبتلا شده‌ و خوشبختانه امروز بر تعداد جانباختگان افزوده نشد.

دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگار  کردپرس افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته 33 نفر به تعداد مبتلایان در استان افزوده شد و تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی بدون تغییر 53 نفر باقی ماند.

او اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی یک‌هزار و ۶۵۴ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۶۴۸ نفر شامل ۳۹ درصد مثبت بود.

آقازاده بیان کرد: تاکنون ۳۶۲ نفر از مبتلایان به کرونا در استان که حدود ۵۶ درصد مبتلایان را شامل می‌شوند، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مبتلایان به تفکیک شهرستان ها در ارومیه: 205مورد، بوکان: 80 مورد، خوی: 90 مورد، شاهین دژ: 38مورد، میاندوآب: 62 مورد،  مهاباد: 41 مورد، هستند.

آقازاده افزود: همچنین تکاب: 20 مورد، سلماس: 15 مورد، نقده: 22مورد، سردشت 18 مورد، اشنویه 13 ، پیرانشهر 15 مورد، ماکو: 11 مورد، چایپارە 4 مورد، چالدران 3 مورد، پلدشت  5مورد و شوط 6 مورد بیمار مثبت کرونا دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

او تاکید کرد: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راهکار مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد و مردم می توانند با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.