انتشار:  سه‌شنبه 12 فروردین 1399  ::  20:30   

به همت شاعر جلالوندی؛

پویش «کاسمسا» برای کمک به خانواده های نیازمند کرمانشاهی ایجاد شد

سرویس کرمانشاه ـ یک شاعر کرمانشاهی در این روزهایی که کرونا وضعیت معیشتی بخش زیادی از مردم را تحت تاثیر قرار داده با راه‌اندازی پویش کاسمسا (کاسه همسایه) در فضای مجازی برای خانواده‌های نیازمند بسته‌های موادغذایی را تهیه و توزیع می‌کند.

به گزارش کردپرس،«سعید محمودی کریانی» اظهار داشت: انتشار ویروس کرونا فعالیت های اقتصادی کشور و باطبع استان کرمانشاه را مختل کرده است و بسیاری از مردم یا شغل خود را از دست داده و یا درآمد آنها کفاف زندگی را نمی دهد.

این فعال فرهنگی افزود: امروز واقعاً توان دولت برای مدیریت این وضعیت محدود است و در این شرایط بحرانی خود مردم باید افراد نیازمند اطراف خود را شناسایی کنند تا بخشی از مشکلات آنها را حل کنند.

محمودی کریانی، ایده اصلی این پویش را جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان سرپل ذهاب دانست و گفت: در این شرایط هم کمپین کاسمسا به معنی کاسه همسایه برای کمک به نیازمندان ایل جلالوند راه اندازی شده است و امیدواریم این سنت نیک و پسندیده را در آینده نزدیک در جای جای استان کرمانشاه تسری دهیم.

این فعال فرهنگی استقبال از این پویش را در یک هفته آغازی آن بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: در این مدت کوتاه توانستیم برای بیش از ۷۰ خانوار نیازمند بسته های مواد غذایی را به ارزش تقریبی هر بسته یکصد هزار تومان تهیه و توزیع کنیم.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن که فواید کمک کردن آشکار را توضیح می دهد، گفت: ما افراد خیر را در کانال ایل جلالوند به طور مختصر معرفی می‌کنیم تا با این کار بتوانیم الگوسازی و فرهنگ سازی این کار نیک را در جامعه رواج دهیم تا افراد بیشتری برای کمک به نیازمندان پیش قدم شوند.

محمودی کریانی در پایان با تشکر از همه بزرگان، ریش سفیدان، مدیران، نخبگان علمی و دانشگاهی و عموم مردم نوع دوست که از این پویش حمایت می کنند، افزود: ما در این کمپین هیچ پولی از خیران تحویل نمی گیریم و فقط آدرس افراد نیازمند را در اختیار آنها قرار می دهیم تا خودشان به منزل نیازمندان مراجعه کرده و کمک های خود را تحویل آنها دهند و امیدواریم که این مراجعه حضوری باعث تداوم حمایت های مالی از نیازمندان باشد.