انتشار:  سه‌شنبه 12 فروردین 1399  ::  18:15   

در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی؛

۳۷۶ دستگاه خودرو در کرمانشاه توقیف شد

سرویس کرمانشاه ـ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با موضوع ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی در شهر و عدم خروج خودروهای بومی از آن، گفت: در این طرح که از هشتم فروردین اجرایی شده تاکنون ۳۷۶ دستگاه خودروی متخلف توقیف و اعمال قانون شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سردار «علی اکبر جاویدان» امروز در جمع مدیران انتظامی استان کرمانشاه اظهارداشت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی، پلیس راه نسبت به توقیف ۱۶ دستگاه خودرو و اعمال قانون برای ۱۷۲ خودروی دیگر و پلیس راهور نیز نسبت به اعمال قانون و توقیف ۱۸۸ دستگاه خودرو اقدام کرده اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین در راستای اجرای این طرح ۸۸۰ دستگاه خودرو نیز توسط ماموران پلیس راه استان به شهر محل اقامت خود عودت داده شده اند.

سردار جاویدان تصریح کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی در ۳۱ نقطه استان با حضور پرتعداد ماموران انتظامی، پلیس راه و راهور در حال اجراست و خودروهای متخلف مبلغ پنج میلیون ریال جریمه و یک ماه توقیف می شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ها و اعمال محدودیت رفت و آمد تنها به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا انجام می شود، گفت: مردم همواره به پلیس اعتماد و با ماموران انتظامی همکاری بسیار خوبی داشته اند.

وی گفت: حضور شبانه روزی ماموران پلیس در جاده و خیابان ها و ممانعت از تردد شهروندان در تفرجگاه ها فقط به خاطر حفظ سلامتی آنها و پیشگیری از شیوع کروناست تا ان شاءالله با همکاری خوب مردم و تلاش های صورت گرفته توسط مسئولان این بیماری از کشور رخت بربندد.

رییس پلیس استان کرمانشاه در ادامه از ممنوعیت حضور شهروندان در کلیه تفرجگاه ها،بوستان ها و مراکز تاریخی و تفریحی طی روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین خبر داد و گفت: این ممنوعیت در راستای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا و در راستای حفظ سلامتی خود مردم انجام می شود.

سردار جاویدان با اشاره به مسدودسازی ورودی پارک ها و اماکن تفریحی استان، این کار را مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام و با لازم الاجرا دانستن آن، گفت: طبق این مصوبه به صورت جدی از تردد و توقف خودروها نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: افرادی که از این مصوبه که در حکم قانون است سرپیچی کنند حتما با برخورد قانونی پلیس روبرو شده و خودروهای متخلف نیز توسط پلیس راهور جریمه و اعمال قانون خواهند شد.