انتشار:  سه‌شنبه 12 فروردین 1399  ::  18:36   

حمله هوایی ترکیه به مناطق مسکونی استان اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- حمله هوایی ارتش ترکیه به مناطق مسکونی منطقه برادوست در استان اربیل، موجب خسارات شدید به راه های ارتباطی و زمین های کشاورزی این منطقه شد.

به گزارش کردپرس، در حالی که بحران شیوع کرونا منطقه و جهان را فراگرفته و دولت اقلیم کردستان مقررات سخت گیرانه ای را برای قرنطینه و ممنوعیت تردد وضع و اعمال کرده و از خروج شهروندان از منازل جلوگیری می کند؛ حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم، به صورت روزانه ادامه دارد و موجب خسارات به منازل و مناتق مسکونی می شود.

سایت خبری روژ نیوز گزارش داده که امروز سه شنبه 12 فروردین / 31 مارس، ارتش ترکیه مناطق مسکونی در منطقه برادوست واقع در استان اربیل را به شدت بمباران کرده است.

بر اساس خبر در این حمله روستای دراوی مورد هدف قرار گرفته و خسارات شدیدی به راه های ارتباطی و مزارع و زمین های کشاورزی اطراف آن وارد شده است.

پنج شنبه 7 فروردین  /17 مارس،نیز  جنگنده های ارتش ترکیه اقدام به بمباران مناطق مسکونی در برادوست از توابع استان اربیل کرده و شماری از ساکنین منطقه در پی این حمله مجروح شدند و یک روز پس از آن نیز احسان چلپی بخشدار سیدکان، به سایت خبری خندان گفت که روستاهای گاروا، زرزارا، شیخ رش و ارتفاعات اطراف روستای لیلکان در منطقه سیدکان واقع در برادوست به شدت از سوی ارتش ترکیه توپباران شده اند. و این حمله توپخانه ای از ساعت 8 صبح الی 13 ادامه داشته و موجب خسارات مادی بسیاری شده است.

وی اشاره کرده بود که  نیروهای پ.ک.ک، در مناطق بمباران شده حضور ندارند

حملات هوایی ترکیه که از سال های پیش و به بهانه اقدام علیه نیروهای پ.ک.ک، ادامه داشته تاکنون موجب ویرانی و تخلیه صدها روستای اقلیم و از بین رفتن زیرساخت های مناطق مسکونی مرزی شده است.