سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 12 فروردین 1399  ::  18:39   

پیام فرمانده کل ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص شورش اخیر داعش در زندان حسکه

سرویس سوریه - مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در پیامی با اشاره به اتفاقات زندان حسکه و تلاش زندانیان داعشی برای فرار از زندان عنوان کرد: موفق شدیم وضعیت زندان را بدون این که فراری صورت بگیرد تحت کنترل درآوریم.

به گزارش کردپرس، مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در پیامی با اشاره به اتفاقات زندان حسکه و تلاش زندانیان داعشی برای فرار از زندان عنوان کرد: «در سایه تلاش بسیار بزرگ نیروهایمان، عدم اتحاد زندانیان داعش در داخل زندان و همچنین مداخلات سریع و موثری که از سوی نیروهای تأمین امنیت زندان صورت گرفت از فاجعه ای احتمالی که می توانست به وجود آید پیشگیری کرده و موفق شدیم وضعیت زندان را بدون این که فراری صورت بگیرد تحت کنترل درآوریم».

کوبانی در این پیام توئیتری خود با درخواست از جامعه بین المللی در راستای حل مشکل زندانیان داعش نیز تصریح کرد: «متفق هایمان و جامعه بین المللی باید تلاش هایشان را برای پیدا کردن راه حلی سریع برای این معضل بین المللی افزایش دهند».

لازم به ذکر است، در برخی منابع خبری از فرار 4 زندانی داعشی از زندان حسکه سخن گفته شده بود که بیانیه صبح امروز سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه و پیام فرمانده کل ارتش دموکراتیک سوریه این موضوع را رد کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها