انتشار:  سه‌شنبه 12 فروردین 1399  ::  19:29   

ممنوعیت تردد در اقلیم کردستان برای مقابله با کرونا تمدید شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در حالی که تعداد مبتلایان به کرونا در اقلیم به 162 مورد رسیده،  وزیر امور داخلی اقلیم کردستان اعلام کرد که مقررات قرنطینه عمومی و ممنوعیت تردد در اقلیم، برای مقابله با شیوع کرونا برای 10 روز دیگر تمدید شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خلک، ریبر احمد وزیر امور داخلی اقلیم کردستان اعلام کرد مقررات قرنطینه عمومی و ممنوعیت تردد در اقلیم که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از سرایت ویروس میان شهروندان به مدت 10 روز دیگر و 22 فروردین/  10 آوریل تمدید شده است.

وی تاکید کرد که این تصمیم دولت اقلیم به اجبار و برای حفظ سلامتی شهروندان اخذ شده زیرا هر فرد مبتلا در صورت تردد و تماس با دیگران می تواند ده ها فرد دیگر را در جامعه به ویروس کرونا مبتلا کند.

همچنین گفت که دولت وضعیت معیشتی و اقتصادی قشرهای کم درآمد را پیگیری کرده و از خیرین نیز می خواهد کمک های خود از طریق کانال های  رسمی به افراد  نیازمند برسانند.

وی خاطر نشان ساخت که فعالیت های بازرگانی و واردات کالا از گذرگاه های مرزی اقلیم ادامه دارد، اما تا 10 آوریل اجازه ورود افراد به اقلیم داده نمی شود.

این در حالی است که سایت خبری خندان گزارش داد که وزارت بهداشت و درمان اقلیم کردستان اعلام کرده، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اقلیم تاکنون به 162 مورد رسیده و از این تعداد 57 مورد کاملا بهبودیافته و دو مورد نیز فوت شده اند.

بر اساس مقررات قرنطینه و ممنوعیت تردد در اقلیم، شهروندان اجازه خروج از منزل و تردد در سطح شهرها و نیز جاده های ارتباطی میان شهرهای اقلیم را ندارند و تمامی ادارات، مراکز آموزشی و مکان های عمومی تعطیل بوده و اجازه برگزاری هیچ گونه تجمعی داده نمی شود و در این راستا تمامی مراسم های نوروزی در اقلیم لغو شده و هیچ مراسمی برگزار نشده است.