سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 12 فروردین 1399  ::  20:14   

آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی؛ ۷۲۵ مبتلا و ٦۰ فوتی

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در استان 725 نفر مبتلا شده‌ و 60 نفر نیز جان باخته اند.

دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگار  کردپرس افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته 29 نفر به تعداد مبتلایان در استان افزوده شد و تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی نیز 5 اضافه شده است.

او اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی یک‌هزار و 832 نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد نتیجه 725 نفر در آذربایجان‌غربی مثبت بوده است.

آقازاده بیان کرد: تعداد فوتی نیز از روز هشتم اسفند ماه سال گذشته تا کنون به 60 نفر رسید.

او افزود: تاکنون 385 نفر از مبتلایان به کرونا در استان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مبتلایان به تفکیک شهرستان ها در ارومیه: ۲۲۲ مورد، بوکان: ۸۳ مورد، خوی: ۱۰۵ مورد، شاهین دژ: ٤۰ مورد، میاندوآب: ۷٤ مورد ، تکاب: ۲۵ مورد، سلماس: ۱۸ مورد، مهاباد: ٤۳ مورد هستند.

آقازاده افزود: همچنین نقده: ۲۳ مورد، سردشت: ۲۱ مورد، چایپارە: ٤ مورد، اشنویه: ۱۳ مورد، ماکو: ۱٤ مورد، پیرانشهر: ۲۲ مورد، پلدشت: ٦ مورد، چالدران: ۵ مورد و شوط: ۷ موردمورد بیمار مثبت کرونا دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

او تاکید کرد: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راهکار مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد و مردم می توانند با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.