سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 13 فروردین 1399  ::  00:12   

وزیر امور داخلی اقلیم کردستان:

دولت اقلیم کردستان قصد کاهش حقوق کارمندان را ندارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور داخلی اقلیم کردستان تاکید کرد که دولت قصدی برای کاهش حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم را ندارد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خلک، ریبر احمد طی نشستی خبری در مورد اخباری که در مورد احتمال کاهش حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم مطرح شده؛ با انتقاد از اظهاراتی که در مورد قصد دولت برای کاهش حقوق مطرح شده، گفت که منبع اطلاعاتی اظهاراتی از این دست، مشخص نیست.

وزیر امور داخلی اقلیم کردستان تاکید کرد که دولت اقلیم هیچ قصدی برای کاهش حقوق کارمندان و حقوق بگیران را ندارد و تاکنون هیچ تصمیمی در این مورد اتخاذ نشده و  اظهاراتی که در این مورد ایراد شده، نابجا است.

همچنین اعلام کرد که هیئت دولت اقلیم کردستان روز چهارشنبه 13 فروردین / 1 آوریل، نشستی را برای بررسی وضعیت کنونی اقلیم برگزار می کند و در این نشست موضوع حقوق نیز مورد گفتگو قرار می گیرد.

وی تاکید کرد که دولت از ابتدا اعلام کرده که حقوق کارمندان را تغییر نمی دهد و هر موضوعی در این رابطه نیز به ضورت شفاف مطرح می شود  و کاهش حقوق آخرین گزینه ای است که دولت (برای حل مشکلات اقتصادی) در نظر گرفته می شود.

این در حالی است که کارمندان و  حقوق بگیران اقلیم کردستان طی دو ماه گذشته حقوق خود را دریافت نکرده اند و نمایندگان کرد در مجلس عراق هشدار می دهند که دولت قصد کاهش حقوق را دارد و وزیر اقتصاد اقلیم نیز اعلام کرد که به دلیل اینکه هزینه های اقلیم کردستان از درآمدهای آن بیشتر شده، احتمال تغییر در حقوق کارمندان و کاهش آن وجود دارد.

این اخبار واکنش های منفی بسیاری را به دنبال داشته و شورای معلمان اقلیم به دولت هشدار داد در صورت کاهش حقوق، تظاهرات اعتراضی در سرتاسر اقلیم برپا می شود.