سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 13 فروردین 1399  ::  19:38   

PKK مسئولیت انفجار خط لوله گاز ایران – ترکیه را برعهده گرفت

سرویس ترکیه - مرکز رسانه ای یگان های مدافع خلق HPG، شاخه نظامی PKK در بیانیه ای مسئولیت انفجار خط لوله گاز ایران – ترکیه را برعهده گرفت.

به گزارش کردپرس، مرکز رسانه ای یگان های مدافع خلق HPG، شاخه نظامی PKK در بیانیه ای با اشاره به انفجار روز گذشته در خط لوله گاز طبیعی ایران – ترکیه در منطقه مرزی دوغو بایزید مسئولیت این بمبگذاری را به عهده گرفت.

HPG اعلام کرد نیروهای این گروه به نیروهای محافظ خط لوله گاز طبیعی ایران - ترکیه حمله کرده و در این درگیری یکی از اعضای HPG با عملیات انتحاری چندین خودرو زرهی نیروهای محافظ ترکیه را منفجر کرده و در نتیجه انفجار خط لوله گاز نیر منفجر شده است.

در این بیانیه آمده است: «در چارچوب تداوم عملیات نیروهای PKK در استان آگری، در تاریخ 31 مارس 2020 ساعت 05:00 به وقت محلی، سما کوچر، نیروی وابسته به PKK عملیات انتحاری علیه مواضع نیروهای امنیتی ترکیه در منطقه دوغو بایزید در نزدیکی مرز گوربولاک انجام داده است که در اثر این عملیات انتحاری خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه منفجر شده است».

به نوشته خبرگزاری فرات نیوز، سما کوچر با نام مستعار "روشن آشکارا" عامل انتحاری حمله به خط لوله گاز ایران – ترکیه متولد 1995 در استان سرت ترکیه می باشد که در سال 2014 با پیوستن به PKK آموزش های نظامی را پشت سر گذاشته و به نیروهای نظامی PKK ملحق شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها