سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 14 فروردین 1399  ::  18:20   

در مقابله با کرونا؛

هزینه‌های جاری بیمارستان‌های آذربایجان غربی به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت

سرویس آذربایجان غربی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: ۲۰ میلیارد تومان افزایش هزینه‌های جاری در بیمارستان‌های استان برای مبارزه با کرونا رقم خورده است و سیستم بهداشت درمانی آذربایجان غربی با تمام قوت آماده شکستن زنجیره کرونا است.

به گزارش کردپرس، جواد آقازاده پیش از ظهر امروز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین اقدامات مقابله و مدیریت بیماری کرونا در استان اظهارکرد: امروز ما جنگی با یک دشمن ناشناس که چهره خود را به اشکال مختلف تغییر می‌دهد مواجه هستیم این دشمن تحولی در عرصه تولید علم را در دنیا به وجود آورده است.

او با بیان اینکه تا لحظه پیروزی کامل اقدامات پیشگیرانه و کنترلی ادامه خواهد داشت افزود: آمادگی و حضور تا پایان بحران ضروری بوده و یکی از راه‌های درمان بیماری، شناسایی آن در مراحل اولیه است

آقازاده با اشاره به اینکه در زمینه بهداشتی و درمانی زیرساخت‌های مناسبی داریم عنوان کرد: بیش از ۲۶۰۰ تخت خالی بیمارستانی و ۷۰ تخت ویژه خالی نیز در استان موجود است، امید است روند ابتلای افراد به کرونا در آذربایجان غربی در هفته‌های آینده سیر نزولی داشته باشد.

او با بیان اینکه کرونا با یک بار غربالگری شناسایی نمی‌شود و ممکن است بیمار در مرحله کمون بوده و بدون علائم بیماری باشد ادامه داد: گاهی سازی، آموزش و برنامه‌های متنوع صداوسیما در راستای مبارزه با ویروس کرونا بسیار مؤثر بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه متأسفانه مردم مباحث مربوط به نقاهتگاه‌ها را جدی نمی‌گیرند و این مورد از مهمترین عامل شیوع کرونا است و افزود: ماندن در خانه بهترین راه قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا است.

آقازاده ادامه داد: اینکه کل بیماران مراجعه شده به نقاهتگاه‌ها در استان ۳۰ نفر بوده است و اقدامات بهداشتی و درمانی به این افراد و خانواده‌های آنها ارائه می‌شود.

او بیان کرد: تا کنون ٢۵٠ نفر از مادران باردار غربالگری شده در آذربایجان غربی دارای علامت بودند که از این تعداد، ٧۶ نفر به پزشک ارجاع شدند.

آقازاده اضافه کرد: تاکنون در مجموع ٨٩ درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و ٨۶ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی خوی غربالگری شده‌اند.   

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان کرد: با این آمار بیش از ٢ میلیون و ٩٠٠ هزار نفر توسط دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و بیش از ٣۵٧ هزار نفر توسط دانشگاه علوم پزشکی خوی غربالگری و اطلاعات وضعیت آنان در خصوص بیماری کرونا دریافت شده‌است.