انتشار:  پنج‌شنبه 14 فروردین 1399  ::  19:49   

بررسی روند مبارزه با کرونا در دیدار حکیم و حلبوسی

سرویس عراق و اقلیم کردستان – در دیدار رهبر جریان حکمت ملی عراق و رئیس مجلس این کشور، درخواست شد تشکل‌های سیاسی با در نظر گرفتن وضعیت فعلی، به بحران سیاسی عراق پایان دهند.
 

به گزارش کردپرس، دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق در ايران اعلام کرد سیدعمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی در دیدار با محمد الحلبوسی، رئیس مجلس این کشور، روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا و تحولات اقتصادی و سیاسی را بررسی کرد.
در این دیدار، که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد انجام شد، حکیم خواستار افزایش تلاش‌ها در مبارزه با بحران کرونا شد و از مجلس خواست که با تصویب قوانین لازم از دولت و کمیته بحران کرونا در عراق حمایت کند.
وی همچنین خواستار رسیدگی به پیامدهای اقتصادی محدودیت تردد به علت شیوع این ویروس بر طبقات کم‌درآمد و اقشار محروم و بازنشستگان و تأمین مواد لازم سبد حمایتی کالا در کشور برای دست‌کم سه ماه شد.
حکیم همچنین تأکید کرد که مجلس باید در رویارویی با بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت نفت در کشور به مسئولیت خود عمل کند.
در عرصه سیاسی نیز وی از تشکل‌های سیاسی خواست که بحران سیاسی در کشور را پایان دهند و وضعیت بهداشتی و اقتصادی کشور را درنظر بگیرند و همه نیروهای سیاسی در دولت آینده حضور داشته باشند و هیچ نیروی سیاسی به حاشیه رانده نشود.