سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 14 فروردین 1399  ::  19:57   

آهنگ سریع کرونا در آذربایجان غربی/ 799 مبتلا و 72 فوتی

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در استان 799 نفر مبتلا شده‌ و 72 نفر نیز جان باخته اند.

دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگار  کردپرس افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته 74 نفر دیگر به تعداد مبتلایان در استان افزوده و 12 نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه شده است.

او اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی دو هزار و سه نفرمشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد نتیجه 799 نفر در آذربایجان‌غربی مثبت بوده است.

آقازاده بیان کرد: از روز هشتم اسفند ماه سال گذشته تا کنون تعداد جان باختگان به 72 نفر رسید و امروز 12 نفر جان باخته اند.

او افزود: تاکنون 416 نفر از مبتلایان به کرونا در استان بهبود یافته که از این تعداد امروز 23 نفر بهبود یافته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مبتلایان به تفکیک شهرستان ها در ارومیه: 245مورد، خوی: 122 مورد، بوکان: 88 مورد، میاندوآب: 83 مورد ، مهاباد: 50 مورد هستند.

آقازاده افزود: همچنین شاهین دژ: 43 مورد، ، تکاب: 27 مورد، سلماس: 19 مورد، نقده: 25مورد، سردشت: ۲۱ مورد، چایپارە: ٤ مورد، اشنویه: 17 مورد، ماکو: ۱٤ مورد، پیرانشهر: ۲۲ مورد، پلدشت: ٦ مورد، چالدران: ۵ مورد و شوط: 8 موردمورد بیمار مثبت کرونا دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

او تاکید کرد: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راهکار مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد و مردم می توانند با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.