سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 14 فروردین 1399  ::  20:09   

مجمع پارلمانی شورای اروپا:

ترکیه باید محکومین سیاسی را آزاد کند

سرویس ترکیه - مجمع پارلمانی شورای اروپا (PACE) در گزارشی  با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور ترکیه خواستار آزادی زندانیان سیاسی در این کشور شد.

به گزارش کردپرس، مجمع پارلمانی شورای اروپا (PACE) در بیانیه ای با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور ترکیه خواستار آزادی زندانیان سیاسی در این کشور شد.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، بوریس سیلویکس گزارشگر مجمع پارلمانی شورای اروپا در گزارش خود تحت عنوان " آیا سیاستمداران به دلیل اظهاراتی که در دوران مسئولیتشان داشته اند می توانند مجازات شوند؟" با اشاره به وضعیت زندانیان سیاسی در زندان های ترکیه عنوان کرد: «در زندان های ترکیه تعداد زیادی زندانی سیاسی حضور دارند که این زندانیان در پی شیوع بیماری کوید – 19 در این کشور باید در لیست زندانیانی قرار بگیرند که در مرحله اول قرار است از زندان آزاد شوند».

در ادامه این گزارش با تأیید اقدام برخی از کشورها در راستای آزادی زندانیان در پی شیوع ویروس کرونا در جهان تأکید شده است: «این تصمیمات برای جلوگیری از انتشار ویروس در زندان ها یک اقدام بسیار مثبتی بود. روسای مشترک زندانی شهرداری های ترکیه و نمایندگان پارلمان زندانی این کشور نیز باید از این تدابیر بهره مند شوند. علاوه بر این ها، دیگر زندانیان سیاسی در زندان های ترکیه نیز باید هر چه سریعتر آزاد شوند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها