سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 14 فروردین 1399  ::  20:10   

زیان روزانه 13 میلیون دلاری اقلیم کردستان از کاهش نرخ نفت

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از موسسات اقتصادی اقلیم کردستان اعلام کرد که کاهش نرخ جهانی نفت روزانه 13 میلیون دلار زیان را برای اقتصاد اقلیم کردستان به دنبال داشته است.

به گزارش کردپرس، بلال سعید مدیر انیستیتو اقتصادی "بژماره" در اقلیم کردستان طی گفتگو با سایت خبری خلک، ضمن اشاره به کاهش شدید نرخ جهانی نفت اعلام کرد که این موضوع تاثیری منفی بر اقتصاد اقلیم کردستان بر جای گذاشته و هشدار داد که تبعان طی ماه های آینده و به ویژه با تداوم کاهش نرخ بیشتر نمایان می شود.

وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ نفت با توجه به اینکه اقلیم 40 هزار بشکه نفت را به فروش می رساند؛ روزانه 13 میلیون دلار زیان را برای اقتصاد اقلیم کردستان به دنبال داشته و با وجود اینکه گفتگوهای میان آمریکا و روسیه در سطح رهبران تا حدودی تاثیرات مثبتی بر افزایش نرخ نفت داشته اما تا بازگشت آن به نرخ دست کم 59 دلار قبل برای هر بشکه راه درازی در پیش دارد؛ چرا که اکنون 30 دلار از نرخ خود را ا زدست داده است.

همچنین گفت که آثار منفی آن برای اقلیم بسیار چشمگیر است، زیرا فروش نفت منبع اصلی درآمد اقلیم بوده و اکنون قسمت اعظم این درآمد را از دست داده است.