سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 15 فروردین 1399  ::  10:47   

مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه:

در کردستان سوریه موردی از ابتلا به کرونا شناسایی نشده است

سرویس سوریه - راپرین حسن، رئیس مشترک کمیته بهداشت و درمان کانتون جزیره در مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در اظهاراتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سوریه و ابتلای 16 تن در این کشور عنوان کرد: در کردستان سوریه هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی نشده است.

به گزارش کردپرس، راپرین حسن، رئیس مشترک کمیته بهداشت و درمان کانتون جزیره در مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در اظهاراتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سوریه و ابتلای 16 تن به ویروس کرونا در سوریه عنوان کرد: «تمام تدابیر لازم را اتخاذ کرده و بیمارستان ها را آماده کرده ایم. تا به این لحظه هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در کردستان سوریه شناسایی نشده است. در برخی بیمارستان ها اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا آغاز شده است و تیم های پزشکی تشکیل شده اند که به صورت آنی در هر مورد مشکوک مداخله کنند».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «از هیچ جا تا به این لحظه حمایت های پزشکی دریافت نکرده ایم ولی تلاش می کنیم تا کمبودهایمان را از دمشق و اقلیم کردستان تأمین کنیم. ظرفیت بیمارستان های منطقه به هیچ عنوان کافی نیست. کیت تست کرونا هم نداریم. تست ها در مراکز درمانی وابسته به دولت مرکزی صورت می گیرد و نمونه هایمان برای آزمایش به دمشق فرستاده می شود. تا به این لحظه نیز نتیجه تمامی نمونه هایی که فرستاده ایم منفی اعلام شده است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها