سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 15 فروردین 1399  ::  12:12   

رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان خبر داد؛

رئیس اقلیم کردستان از الزرفی حمایت می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان اعلام کرد که رئیس اقلیم در روزهای گذشته، چندین با طی تماس تلفنی با نخست وزیر مکلف عراق، در مورد تشکیل دولت جدید گفتگو کرده و از وی حمایت می کند.  

به گزارش کردپرس، فوزی حریری در گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو اعلام کرد که نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، طی روزهای گذشته چندین بار از طریق تماس تلفنی با عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف عراق، در مورد تشکیل دولت جدید گفتگو کرده و الزرفی به تشریح موارد مربوط به تشکیل کابینه دولت عراق پرداخته است. 

رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان افزود که بارزانی برنامه ارائه شده توسط  الزرفی برای تشکیل دولت جدید عراق را تائید کرده و اگر الزرفی توانست نشست مجلس عراق برای ادای سوگند خود را بە حد نصاب برساند؛ بدون شک اقلیم کردستان نیز از وی حمایت می کند.

وی در مورد مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز گفت که رئیس اقلیم، از تصمیمات و راهکارهای وزرای بهداشت و امور داخلی کاملا حمایت کرده و با رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس مجلس عراق نیز در این خصوص در تماس مداوم است و در دو روز آینده نچیروان بارزانی به صورت رسمی و طی نامه ای به مجلس عراق خواستار اختصاص بودجه ای ویژه از سوی بغداد برای کمک به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر اقلیم و افرادی که در بحران کرونا نیاز به کمک و حمایت دارند می شود.