سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  جمعه 15 فروردین 1399  ::  12:20   

نوبخت: شرمنده کارگران هستیم ولی کاری از دستمان بر نمی آید

سرویس ایران- رییس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی در واکنش به وضعیت اسف بار حقوق کارگران و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نوشت: از کارگران شرمنده هستیم اما کاری از دست ما بر نمی آید.

به گزارش کُرد پرس، محمدباقر نویخت  در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «کارگر عزیزی مرا خطاب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر کارگران و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی احساس مسئولیت نمی‌کنم؟ خدا می‌داند احساس شرمندگی کردم اما قانون درخصوص این عزیزان ساز وکاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است.»

گفتنی است: مذاکرات مزدی امسال با مقاومت کارفرمایان و بی عملی دولت در برابر برآورده کردن خواسته نماینده های کارگری برای افزایش حقوق مناسب با هزینه های خانوارهای کارگری به نتیجه نرسید و برای اولین بار در کشور در حالی به نیمه فروردین ماه رسیده ایم هنوز تکلیف حداقل حقوق کارگران مشخص نشده است.

شورای عالی مزد شامل نمایندگان کارگری، نماینده های کارفرمایی و نماینده های دولت با مسئولیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، این در حالی است که دولت به عنوان یکی از اضلاع این مثلت خود یکی از کارفرمایان است و مسئولیت های دیگری هم دارد که سال هاست از ایفای آن شانه خالی می کند. نماینده های کارگری هم معمولا در این مذاکرات کوتاه می آیند و نتیجه این شده که حقوق کارگران هیچگاه به اندازه انتظار آنان افزایش پیدا نمی کند و این موضوع به یک عقب ماندگی مزدی تبدیل شده که اساس کار و شغل های مولد را با تهدید روبرو کرده است.