سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 15 فروردین 1399  ::  14:42   

شکایت از نماینده کُرد مجلس عراق به دلیل تلاش برای نقض ممنوعیت تردد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی وزارت دفاع عراق از ثبت دادخواست قضایی علیه یک نماینده کُرد مجلس به دلیل توهین به یک نیروی امنیتی در یکی از ایست های بازرسی استان مورد مناقشه این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی وزارت دفاع عراق روز پنج شنبه در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که در حق یکی از نمایندگان زن مجلس به دلیل تعرض به یک نیروی امنیتی در یکی از ایست های بازرسی استان مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور، دادخواست قضایی ثبت شده است.

در پیام توییتری سرتیپ رسول در این باره آمده است: در حق نماینده ای که به یکی از رزمندگان ما در یک ایست بازرسی در استان کرکوک تعرض کرد، یک دادخواست قضایی ثبت شد؛ از این رزمنده قهرمان به دلیل پایبندی عالی خود به قانون و تعامل با تعرض به خود با خرد و عقلانیت تشکر می کنیم.

سخنگوی وزارت دفاع عراق در ادامه پیام خود بدون آن که نام نماینده توهین کننده به نیروی امنیتی را اعلام کند، تاکید کرد که باور دارند نهاد قضایی این کشور در رابطه با پرونده مذکور عادلانه رای خواهد داد.

در همین حال، برخی رسانه های عراقی و کاربران شبکه های اجتماعی روز پنج شنبه یک فیلم را منتشر کردند که در آن، الماس فاضل، عضو مجلس نمایندگان این کشور از فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان (یه‌کیتی) در یکی از ایست های بازرسی استان کرکوک، با یک نیروی امنیتی درگیری لفظی پیدا می کند.

فیلم منتشر شده نشان می دهد که با وجود اصرار این نماینده کُرد بر عبور خودروی حامل وی از ایست بازرسی مذکور، نیروی امنیتی مانع از این کار می شود و تاکید می کند که در راستای اجرای مقررات منع آمد و شد برای جلوگیری از شیوع نسل جدید ویروس کرونا (COVID-19)، نمی تواند اجازه عبور خودرو را بدهد.

این نماینده اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق ضمن یادآوری این که یک دیپلمات است و حق تردد دارد، از نیروی مذکور می خواهد که اجازه عبور خودرو را بدهد با این حال به هدف نمی رسد و در نتیجه با صدای بلند فریاد می زند و به وی توهین می کند.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#ممنوعیت تردد
#الماس فاضل