سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 15 فروردین 1399  ::  14:48   

یک کشته و چهار مجروح در پی انفجار دو بمب در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در پی انفجار دو بمب کار گذاشته شده در مخمور از توابع نینوا و خانقین از توابع دیالی عراق، یک سرباز ارتش این کشور جان خود را از دست داده و دو سرباز دیگر و دو نیروی حشدالشعبی مجروح شدند.

به گزارش کردپرس، سایت خبری خندان در دو خبر جداگانه از انفجار دو بمب کار گذاشته در استان های نینوا  و دیالی عراق، گزارش داد.

بر اساس خبر، طلعت رفعت مسئول روابط عمومی بیمارستان خانقین به سایت خندان گفت که امروز جمعه 15 فروردین / 3 آوریل، یک بمب کار گذاشته شده در منطقه نفتخانه در اطراف خانقین از توابع دیالی،  بر سر راه خودروهای نظامی نیروهای حشدالشعبی منفجر شده و موجب مجروح شدن دو تن از این نیروها شده است.

وی افزود که مجروحین این انفجار به بیمارستان خانقین منتقل شده و وضعیت یکی از آنان وخیم است و به بیمارستان بعقوبه اعزام شده است.

در خبری دیگر غازی فیصل مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در منطقه مخمور از توابع استان نینوا و واقع در غرب اربیل، به خندان گفت که صبح امروز جمعه، انفجار یک بمب کار گذاشته شده در منطقه سرگران و در جاده ارتباطی میان روستاهای قلاته سوران و  مهیدی خودروی حامل سربازان گردان 14 ارتش عراق را هدف قرار داده است.

وی افزود که در اثر این انفجار یک سرباز ارتش جان خود را از دست داده و دو سرباز دیگر نیز مجروح شده اند.

همچنین با اشاره به اینکه تمام این مناطق کردنشین هستند، گفت که طی هفته های اخیر تحرکات تروریستی عناصرداعش در این مناطق به شدت افزایش یافته و موجب نگرانی و ترس ساکنان منطقه شده است.