سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 20 فروردین 1399  ::  16:55   

کشته و زخمی شدن 3 نیروی پلیس عراق در پی انفجار 2 بمب در کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رسانه امنیتی عراق از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای پلیس در نتیجه انفجار دو بمب دست ساز در استان  کرکوک خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع عراق ظهر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که انفجار دو بمب دست ساز در دو حادثه جداگانه در استان مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور، کشته شدن یک نیروی پلیس فدرال و زخمی شدن دو نیروی دیگر را در پی داشته است.

در بیانیه رسانه امنیتی عراق در این باره آمده است: یک اکیپ از تیم مهندسی تیپ بیستم لشکر پنجم پلیس فدرال در چارچوب قرارگاه مقدم فرماندهی عملیات مشترک در کرکوک متوجه یک شیء ناشناس شده و هنگام پیاده شدن عناصر اکیپ برای بررسی آن، یک بمب دست ساز منفجر شد که به زخمی شدن دو نیروی پلیس انجامید.

رسانه امنیتی عراق در بیانیه خود همچنین آورده است: یک نیروی هنگ یکم تیپ چهارم تکاوران لشکر ششم پلیس فدرال نیز که برای بررسی رشته کوه کانی دوبلان خارج شده بود، طی عملیات بازرسی یک تونل را پیدا کردند و فرمانده نیرو نیز وارد آن شد با این حال تونل بر اثر انفجار یک بمب دست ساز ریزش کرد و در نتیجه آن نیز این افسر به شهادت رسید و پیکر وی بیرون آورده شد.