سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 20 فروردین 1399  ::  18:11   

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با کردپرس:

آمار مبتلایان به کرونا در کرمانشاه به 372 نفر رسید/ 42 نفر جان باختند

سرویس کرمانشاه ـ سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در طول 24 ساعت گذشته تا کنون 48 مورد مثبت کرونا در استان کرمانشاه شناسایی شده است.

دکتر «محمد ابراهیم شکیبا» در گفت وگو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: در طول 24 ساعت گذشته تا کنون 48 مورد مثبت کرونا در استان کرمانشاه شناسایی شده است.

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: لذا در حال حاضر آمار مبتلایان به کرونا در استان کرمانشاه به 372 نفر رسیده است.

دکتر شکیبا افزود: همچنین در این مدت 5 نفر دیگر در کرمانشاه به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و آخرین آمار فوتی های کرونا در این استان به 42 نفر رسیده است.

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعداد افراد pcr مثبت در بیماران بستری در استان کرمانشاه را از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون ۲۸۵ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد افراد پی سی ار مثبت در بیماران سرپایی از هشتم فروردین تاکنون ۸۷ نفر است.

وی یادآور شد: تنها در استان های کرمانشاه و زنجان آمار مبتلایان که به صورت سرپایی آزمایش شده اند اعلام می شود که کار بسیار ارزشمندی در بیماریابی است.

دکتر شکیبا گفت: آمار افراد محتمل در استان که سی تی اسکن آنها مثبت شده اما pcr آنها منفی است ۴۰۴ نفر بوده که ما با این افراد نیز مانند افراد دارای pcr مثبت برخورد و مراقبت می کنیم.

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: همچنین تعداد افراد مشکوک را که نه pcr و نه سی تی اسکن آنها مثبت نیست را ۶۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: آزمایش و سی تی اسکن این افراد منفی است اما آنها را مورد رصد قرار می دهیم.

این مقام درمانی در پایان سخنان خود اعلام کرد: از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون 1497 نفر در مراکز درمانی استان بستری شده اند که هزار و ۲۸۷ نفر ترخیص و ۱۶۸ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.